Проект Dystlab Education існує з 2015 року. За цей час доволі багато фахівців інженерної сфери вже встигли навчитися у практиків своєї галузі. Ну, а ми могли дослідити умови, за яких їм вдалося досягти кращих результатів.
Марія Нікіцька, співзасновниця Dystlab
«Мені подобається допомагати людям досягати більшого»
Марія Нікіцька, співзасновниця Dystlab
«Мені подобається допомагати людям досягати більшого»
Спираючись на досвід наших слухачів, ми розробили кілька рекомендацій, як досягти максимальної ефективності в процесі онлайн-навчання.
1. Не відкладайте старт навчання
Коли Ви вже чітко усвідомили, чого саме Вам треба навчитися і який з курсів може Вам допомогти в досягненні цієї мети — не зволікайте зі стартом. Знайдіть час на навчання зараз (на цьому тижні). Не відкладайте початок на потім, адже від Ваших рішень сьогодні залежить Ваша успішність завтра :)
2. Складіть розклад занять і намагайтеся його дотримуватися
Так, в Dystlab від Вас не вимагають обов'язкової явки на "пари" суворо за розкладом. Але питання самоорганізації все одно залишається важливим, адже мета слухача — отримати хороший результат внаслідок навчання. А ключем до успіху тут якраз є стабільна періодичність) Намагйтеся виробити в собі звичку вчитися щодня або щотижня в певний час. Підберіть для себе оптимальний темп та інтенсивність занять. Продумайте, де і як Ви будете приділяти увагу відпрацюванню навичок на практиці.
Однією з основних проблем на MOOC-платформах називають низьку завершуваність курсів. Онлайн-курси більше відносяться до сфери самоосвіти, тому питання дисципліни і сили волі в досягненні результату тут мають далеко не останню роль.
3. Ставте питання
Намагайтеся з'ясувати всі можливі варіанти застосування теорії на практиці. Моделюйте роботу з реальними проектами. Згадуйте випадки, коли Вам було не зовсім зрозуміло те чи інше рішення. Користуйтеся можливістю обговорити питання з професіоналом!
Кожен інженер в Дистлаб може виступити ментором. Досвідчений колега, який готовий приділяти увагу Вашим питанням, щоб допомогти швидше і глибше розібратися в темі, яка вивчається. Онлайн-курси для інженерів — це не просто серія відеоуроків від практикуючих фахівців, а спільна копітка робота, націлена на певний результат.
На заняттях в Dystlab Education важливо не просто слухати, а й думати. Коли Ви думаєте, у Вас обов'язково виникають якісь питання ;)
Їх можна поставити автору курсу в інженерній спільноті на форумі (майже кожен викладач веде підтримку слухачів своїх курсів в тематичних групах — посилання на них Ви знайдете в описі до курсу)
4. Використовуйте отримані знання
Намагайтеся максимально задіяти отриману інформацію в реальному житті. Познайомилися з алгоритмом побудови розрахункової схеми? Розробіть її для конструкцій, які Вас оточують. Вивчали планування інтер'єру по заданих розмірах? Змоделюйте свою квартиру.
Візьміть участь у стажуванні для інженерів.
Знання мають працювати!
5. Пам'ятайте про свою мету
Коли виникає бажання відкласти заняття, не виконати завдання для закріплення вивченого матеріалу, просто "відсидіти" онлайн-урок — будь ласка, нагадайте собі, навіщо Ви вирішили вчитися. Це потрібно саме Вам, пам'ятайте про це. І тоді отриманий результат буде відповідати витраченим на це зусиллям.
6. Будьте соціально активні
Спілкуйтеся з колегами, порушуйте цікаві питання, діліться спостереженнями — будьте відкриті до нових знайомств і перспектив. Щоб про Вас дізналися, треба про себе розповісти. Ви можете зробити це на форумі платформи чи в соціальних мережах.
Будь-яке завдання цілком вирішуване, якщо попросити підказки у колег або разом над ним подумати.
Упевнено йдіть до своєї мети, а ми залюбки підтримаємо Вас у цьому. Успіхів!